TARANGIRE NATIONAL PARK!!!

What do you think of this post?
  • Awesome (6)
  • Interesting (0)
  • Useful (0)
JAMBO,JAMBO BWANA!!
TELLIN BABY WHERE AM HEADING…,
FINALLY AM HERE..
ONE OF THE MOST BEAUTIFUL ANIMALS IN THE WORLD,PERIOD
MUFASAAAAAAAAA
AFTER HALF A DAY WE STOPPED IN THE MIDDLE OF THE JUNGLE TO HAVE LUNCH..
THIS WAS AN ABSOLUTE DREAM AND AN ADVENTURE TO TAKE PART OF.I WOULD RECOMMEND THAT EVERYBODY SHOULD GO ON A SAFARI IF THEY CAN AND WANT,TRUST ME YOU WILL NEVER REGRET IT.GOD HAS TRULY LAID AN EXTRA EYE AND TOOK HIS TIME WHILE CREATING TANZANIA BECAUSE WE TRULY HAVE A BEAUTIFUL COUNTRY..
KAMA UNA UWEZO WA KWENDA SAFARI FANYA HIVYO NA MARAFIKI ZAKO AU FAMILIA YAKO KWANI MTAENJOY SANA NA NI KITU AMBACHO HAKIWEZI KUELEZEKA MPAKA UKIPITIE.NCHI YETU NI NZURI SANA NA HAKIKA MUNGU ALICHUKUA DAKIKA NA KUTUBARIKI NA ARDHI NA WANYAMA NCHINI KWETU.
What do you think of this post?
  • Awesome (6)
  • Interesting (0)
  • Useful (0)

2 thoughts on “TARANGIRE NATIONAL PARK!!!

  1. Hakika Tanzania tumebarikiwa, natamani Nuru wetu unambie ilikugharimu kiasi gani au kwa group la watu wangapi labda mlipata bei kwa ujumla. Asante kwa picha zinazo kata pumzi.
     

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *